Analizy statystyczne

Analizy statystyczne zmieniają sferę konsultingową?

Ponieważ rewolucja liczbowa zakorzeniona jest w branży konsultingowej, otwierają się olbrzymie alternatywy podniesienia zadowolenia klientów, a doradzanie klientom w obrębie stosowania analiz statystycznych jest aktualnie zakorzenioną częścią współczesnego doradztwa. Jednakże doradcy muszą wyuczyć się innowacyjnych zestawów umiejętności.
Analizy statystyczne to szybko udoskonalające się technologie, które używają statystyki, sztuczną inteligencję i zaawansowane analizy rynkowe w celu identyfikacji sensownych schematów w rozległych zbiorach danych. Inteligentnie zastosowane narzędzia analityczne zapewniają najwyższej jakości wgląd w wskaźniki efektywności spółki oraz złożone, często imponujące, zmiany powstające wokół nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Globalnie nakłady korporacyjne na doradztwo analityczne oraz analizy statystyczne wzrosły w ciągu roku do 3 miliardów PLN. Inwestycje są równomiernie rozciągnięte na postęp wewnętrznych możliwości i kosztów na zewnętrznych specjalistów. Oba typy inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wytworzyli wysoką wartość dla swojej firmy.
Prowadzące firmy konsultingowe dostrzegają, że interpretacja Big Data nie przynosi im przewagi nad konkurencją. Przeciwnie, w erze zakłóceń cyfrowych, niezbędne jest ich przeżycie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie generuje zysków, nie jest produktem. Jednakże ma wpływ na ergonomię, co jest obowiązkowe dla taktyki, działania, specjalistów HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla ekspertów, jak również ich odbiorców, nauka o danych i analizy statystyczne są aktualnie towarem. Dla tych, którym brakuje specjalizacji i statystycznego rodowodu, analityka jest kosmosem dla niewtajemniczonych menedżerów, którzy potrzebują pośrednika, aby wytłumaczyć – w prostych słowach biznesowych – jakie analizy mogą dla nich uczynić. To jest miejsce, gdzie wkraczają konsultanci. To nie dane, jednakże ludzie, którzy umieją je odtworzyć i zużytkować, są prawdziwym atutem dla odbiorców. Wykwalifikowani badacze zajmujący się statystyką są nadal wyjątkowością na rynku. Konsultanci, którzy potrafią sumować własne dane badawcze z umiejętnościami strategicznego myślenia ze zdolnością do objaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych? https://nauka.metodolog.pl/analizy-statystyczne/