Dla kogo przeznaczony jest serwer dedykowany?

Czym jest serwer dedykowany?

Serwer dedykowany to inaczej specjalny komputer, które jest na stałe podpięty do internetu. Umieszcza się je w specjalnych serwerowniach, w szafach rackowych. Dostawcy hostingów zajmują się udostępnianiem całych serwerów, które są dedykowane klientowi. Dzięki temu klient ma możliwość pełnego korzystania z zasobów serwerów, mocy obliczeniowej procesora, a także z pamięci RAM i powierzchni dyskowej.

Możliwość wyłącznego korzystania z możliwości serwera dedykowanego to gwarancja dużej swobody działania oraz możliwości wszechstronnego rozwoju. Środowisko serwera jest zupełnie niezależne oraz całkowicie spersonalizowane. To, jak i również wysokie SLA to gwarancja niezawodności oraz nieograniczonego dostępu do danych dla wybranych jednostek.

Dwie opcje udostępniania serwerów dedykowanych

Pierwsza z opcji udostępniania to serwer zarządzany. W tym przypadku klient ma dostęp do panelu administracyjnego, gdzie może zarządzać zasobami serwera. Mamy tutaj zapewnioną pomoc hostingodawcy w przypadku problemów z obsługą techniczną.

W drugim przypadku mamy do czynienia z serwerem Root. Klient, który posiada dostęp do takiego konta może sobie pozwolić na pełną kontrolę nad możliwościami urządzenia. Maszyna może być konfigurowana dowolnie w zależności od wymagań klienta.

Dla kogo serwery dedykowane są najlepszym rozwiązaniem?

Serwery dedykowane są idealne dla małych oraz średnich projektów, gdzie klientowi zależy na pełnej kontroli nad platformą. To najlepsze wyjście jeśli zależy nam na indywidualnym konfigurowaniu systemu operacyjnego.